Çift Renk Siyah Kenarbandı 1.00x22 mm

Fiyat : 216,92 TL  + KDV
İndirimli : 184,20 TL  + KDV
KDV Dahil : 217,35 TL
27,98 TL 'den başlayan taksitlerle

Stok mevcut


Ürün Özellikleri

Renk Kodu

A007

Dekor

Siyah

Yüzey

Çift Renk

Malzeme

PVC (Poli Vinil Clorür)

Kimyasal Dayanım

İyi – Solventlere karşı limitli dayanım

Uygulama Sıcaklığı

> 18 °C

Arka Yüzey

Yapıştırma yüzeyi

Sıcaklık Dayanımı

-30 - +85 °C

Boyanabilirlik

ABS/PVC boyanabilir kenar bantları tavsiye edilmektedir.

Kartela

 Çift Renk Kartelası


 

Kenar bantlarını en iyi depolama şartı nedir?

Kenar bandının ilk rulo formunu bozmamak için yatay depolama yapılmalıdır. Toz ve pislikten arındırılmış direkt olarak güneş ışığı görmeyen yaklaşık 17-22 °C sıcaklığınki alanlarda depolanması kenar bandının zarar görmesini engelleyecektir. Direkt olarak güneş ışığı görmesi ürünlerdeki primer tabakasını bozarak yapışma problemleri yaratacaktır. 

İpucu: Deponuzda uzun süre beklemiş ve güneş ışığına maruz kalmış ürünlerinizi Ünmar Endüstriyel Çözümlerini kullanarak tekrar primerletip kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

 

Kenar bantlarını ne kadar süreyle depolayabilirim?

Kenar bantlarının depolama süresi depolama şartlarına bağlı olarak ortalama 2 yıldır. Bu süre ABS bazlı kenar bantlarında daha uzun olup, dekor baskılı ürünlerin depolama süreleri daha kısa olacaktır.

İpucu: Ahşap kenar bantlarını plastik torbalarda saklarsanız kurumasını ve kırılgan hale gelmesini engellemiş olursunuz.

 

Kış aylarında yeni satın alınan veya pazartesi günlerinin ilk saatlerinde paneller ve kenar bantlarında yapışma sıkıntısı neden fazladır?

Yeni satın alınan paneller ve kenar bantları size ulaşana kadar 1-2 gün yolculuk eder. Ürünleriniz oda sıcaklığının altına düşmüş olarak teslim alırsınız. Aynı durum haftasonlarında depolarda malzemelerin beklemesi sonucu pazartesi günlerinin ilk saatlerinde de oluşmaktadır. Soğuk ürünlerle yapacağınız bantlama işleminde tutkal kazanda istenilen sıcaklıkta olsa bile panel yüzeyine değer değmez ani şoklama ile sıcaklık kaybedecektir. Buda ürünlerde soğuk yapışma oluşmasına neden olur. Bu problemi aşmanın en kolay yolu ürünleri oda sıcaklığında 1 gün kadar bekletmenizdir.

İpucu: Aynı durum sıcak yaz aylarında tam ters olarak yaşanacaktır. Bu tip durumlarda kazan ve merdane sıcaklaklarınızın ayarı ve tutkalınızın açık kalma süresi önem kazanmaktır.